Atrakcie v okolí

Stredisko Slaná voda v Oravskej Polhore - je to východzie miesto na všetky túry po značených chodníkoch, je tam aj náučný chodník a možnosť nabrať si z jedinečnej slanej liečivej vody. Odtiaľ sa dostanete najlepšie na Hviezdoslavovu horáreň. 

1. Hviezdoslavova hájovňa - príjemná prechádzka lúkami a lesom, od nášho domu je to asi 1 hodina chôdze. Môžete tu absolvovať  prehliadku literárneho múzea P.O. Hviezdoslava aj so sprievodcom.  Na  tomto mieste začína aj turistický chodník na Babiu horu. Po ceste stretnete horskú riečku, ktorá je naším obľúbeným miestom na varenie gulášov, grilovanie,  kúpanie, ale len  pre otužilých.

2. Turistika- najvyšší vrch Oravských Beskýd Babia hora/ 1725 m n m/ sa nachádza len kúsok od nás, od nášho domu až na vrchol to trvá približne 4 až 5 hodín. Z vrchu Babej hory vedie niekoľko turistických chodníkov, môžete sa vybrať na Malú Babiu horu, alebo sa vybrať  chodníkom  do Poľska.  Ďalší vhodný vrch na turistiku je Piľsko s výškou 1557 m n m, ale tam sa musíte dopraviť autom, asi 14 km.

3. Oravská priehrada, vzdialená 16 km, veľmi pekne upravená s detským ihriskom, možnosťou kúpania, využite aj lodnú dopravu na Slanický ostrov umenia.

4. Oravský hrad - 40 km z Rabčíc, krásna prehliadka interiéru, vhodné miesto na návštevu v prípade zlého počasia

5. Zuberec Brestová - 50 km, veľmi príjemne situovaný skanzen v horách pri rieke, múzeum oravskej architektúry s predvádzaním remesiel a s pestrou ponukou suvenírov z keramiky , dreva a iných tradičným materiálov.  

6. Termálne kúpaliská, vo vzdialenosti 50 km nájdete dve

Meander park Oravice - v  krásnom prostredí pod lyžiaskym vlekom, je tam tobogan, a  umelé vlnobitie, ale tieto atrakcie sa dajú využiť len v lete  

Aqua relax Dolný Kubín - je to zrekonštruovaná plaváreň, s plaveckým bazénom , s veľkým bazénom s dvoma tobogánmi, veľkou šmykľavkou a dajú sa využívať aj v zime, lebo sú v interiéri. Pre deti by som asi radšej odporúčala Kubín. Býva tam ja menej ľudí a na tobogán netreba čakať 15 min.

7. Jablonka - tradičné trhy v Poľsku, 25 km od nás,  pre nákupu chtivých perfektné miesto, tu predávajú snáď všetko,  tradičné krovky a iné pochúťky a veľa pekných remeselných výrobkov z prútia, kože a dreva. Nezabudnite, že na trhu sa treba jednať a niekedy z ceny predajcovia zhodia aj 30 %.  

8. Šport - jazda na koni - u nášho suseda, ktorý vás prevezie aj na konskom voze v sprievode jeho hry na heligónku a jeho spevom.

Námestovo - tam nájdete aj tenisové kurty, bowling, spinning.

Lyžovanie - v Rabčiciach máme malý skromný vlek pre deti, najlepší na ňom je čaj s vareným vínom 

Ďalšie vleky aj s umelým zasnežovaním a osvetlením aj s požičovňou lyží sú v Oravskej Polhore - Polhorský hrádok, 16 km a v Sihelnom - Grúniky, 25 km. 

Bežecké trate - pre bežkárov sú Rabčice naozaj rajom,  máme veľmi vhodné podmienky, lebo sú tu mierne kopčeky a veľké lúky s nádherným výhľadmi až do Tatier. Každoročne sa  u nás v januári  organizuje Goralova bežka - pochod rabčickým chotárom na bežkách.

9. Pre gurmánov - priamo v Rabčiciach vám zabezpečíme ochutnávku medu, pstruhov, jahňaciny, ovčieho syra, zabíjačkových špecialít

10. Folklór - Rabčice su oddávna rodiskom veľkých mizikantov, aj dnes tu nájdete skoro v kažkom dome nejakého muzikanta, buď hrá na heligónku alebo husle, večer často počuť spevy z nejedného domu. Zabezpečíme aj pre vás večer pri folklórnej hudbe. Vždy poslednú augustovú nedeľu máme v Rabčiciach aj heligonkársku prehliadku, v októbri v Oravskej Polhore Gajdovačku, v júli v Sihelnom Goralské folklórne slávnosti.